close
loading
 

 

Regeneracja przekładni kierowniczych / maglownic

Przekładnie kierownicze zębatkowe czyli tak zwane maglownice, służą przede wszystkim do zapewnienia przełożenia siły rąk poprzez pracę na kierownicy, na siłę osi skręcającej koła pojazdu, dzięki czemu jest możliwy skręt kół w lewo lub w prawo podczas prowadzenia pojazdu.

 

 

regeneracja

Charakterystyka usterek

Najczęstszą usterką, którą można zaobserwować, jest wyciek płynu wspomagania kierownicy, jak również zanik wspomagania lub jego brak. Często usterki i awarie przekładni kierowniczych charakteryzują się odczuwaniem wyraźnego luzu podczas prowadzenia pojazdu, charakterystyczne stuki i trzaski podczas jazdy i ruchu kierownicą.

 

Uszkodzona przekładnia kierownicza jest niezwykle niebezpiecznym elementem. Jazda z wadliwą przekładnią może spowodować blokadę kół lub utratę możliwości skrętu kołami i może spowodować poważny wypadek samochodowy. Dlatego bardzo ważne jest, aby szybko reagować w przypadku określenia uszkodzonej maglownicy.

Proces regeneracji przekładni kierowniczej

Oferujemy pełną regenerację przekładni kierowniczych począwszy od diagnostyki pod względem uszkodzeń oraz faktycznego stanu mechanicznego, aż do pełnej regeneracji maglownicy. Przed rozpoczęciem pracy każda część jest dokładnie myta w myjce ciśnieniowo-parowej w ekologiczny sposób w temperaturze ponad 180 stopni, w celu likwidacji wszelkiego rodzaju zabrudzeń oraz osuszona, a następnie poddajemy ją procesowi piaskowania, aby usunąć starą farbę oraz ślady korozji. Po procesie piaskowania części są ponownie poddawane procesowi mycia w celu usunięcia pozostałości piasku.

 

Następnie następuje precyzyjne szlifowanie listwy znajdującej się wewnątrz maglownicy w celu usunięcia korozji, wżerów oraz innych nierówności. Następnie tworzona jest całkowicie nowa tuleja ślizgowa do maglownicy, która będzie prowadziła listwę zębatą oraz dobór odpowiednich uszczelniaczy. W kolejnym kroku przeprowadzamy proces galwanizacji w celu zabezpieczenia listwy przed korozją na długie lata pracy. Po zakończeniu regeneracji, każdy element jest sprawdzany przez naszych specjalistów pod kątem szczelności i poprawności działania. Testy wykonujemy przy użyciu profesjonalnych urządzeń do sprawdzania przekładni kierowniczych, a gdy testy wypadną pozytywnie, zregenerowana część trafia do klienta.

 

PHU Avanti
ul. Skrajna 86B, 25-650 Kielce, Poland
Marcin Semczyk, tel. +48/726-353-726