close
loading
 

 

Naprawa i regeneracja koła dwumasowego

Koło dwumasowe jest częścią, która pozwala na płynną pracę silnika samochodu. Dzięki niej wykluczone zostają drgania generowane przez układ napędowy np. podczas ruszania przy niskich obrotach silnika. Dwumasa sprawia również, że zmiana biegu z wyższego na niższy nie powoduje szarpnięć pojazdu, przez co redukcja jest bardziej komfortowa. Poza tym, koło dwumasowe zwiększa żywotność skrzyni biegów, a także jej podzespołów. Dlatego też, regularne naprawy dwumasy zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia poważniejszych awarii.

 

 

regeneracja

Kiedy potrzebna jest naprawa dwumasy?

Aby zapobiegać poważnym awariom skrzyni biegów i silnika trzeba regularnie kontrolować stan techniczny dwumasy. Gdy część ulega uszkodzeniu, konieczna jest naprawa koła dwumasowego. Jeżeli chodzi o usterkę dwumasy, ta daje specyficzne objawy. Należą do nich przede wszystkim niepokojące dźwięki i trzaski na biegu neutralnym oraz wyraźne stukanie przy gwałtownym ruchu pedału gazu. Objawy zużycia koła dwumasowego mogą różnić się w zależności od modelu auta, szczególnie wyraźne są drgania przenoszone na karoserię pojazdu oraz hałas podczas zwiększania obrotów silnika. Jazda z uszkodzonym kołem dwumasowym może powodować dławienie się silnika, uszkodzenie obudowy skrzyni biegów, nieregularną pracę układu zapłonowego i wtryskowego oraz silne wibracje powstałe w wyniku zniszczenia elementów układu przeniesienia napędu. W przypadku, gdy uszkodzenie dwumasy wywołuje niepokojącą pracę silnika niezbędna jest regeneracja koła dwumasowego.

 

Regeneracja dwumasy

Regularne kontrole techniczne pojazdu pozwalają na wczesne wykrycie wszelakich usterek. Dlatego też, badania samochodu należy wykonywać co najmniej raz do roku. Właścicielom pojazdów z uszkodzonym kołem dwumasowym oferujemy jego regenerację. Regeneracja dwumasy polega na jej profesjonalnym odnowieniu, co jest świetną alternatywą dla zakupu nowej części. Podczas regeneracji w naszym warsztacie, koło dwumasowe zostaje rozebrane na poszczególne części, które później trafiają do myjni ciśnieniowo-parowej, gdzie ulegają dokładnemu oczyszczeniu i osuszeniu. Następnie wszystkie elementy są piaskowane w celu usunięcia korozji, rdzy oraz śladów starej farby. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu dwumasy przeprowadzamy diagnostykę, która eliminuje zużyte części oraz decydujemy, które wymagają całkowitej wymiany na nowe. W kolejnym etapie wykonujemy szlifowanie tarczy i docisku oraz wykonujemy złożenie koła dwumasowego w odpowiednim układzie i pozycji. Gdy wszystkie elementy koła dwumasowego znajdują się na swoim miejscu, zostają spojone przy pomocy oryginalnych nitów, które zapewniają połączenie całości oraz stabilność części.

 

Wymiana czy naprawa koła dwumasowego?

Osobom, które nie chcą przepłacać za wymianę koła dwumasowego polecamy jego regenerację. Tym bardziej, że naprawa dwumasy w naszej firmie przeprowadzana jest według najwyższych standardów. By zadowolić naszych klientów, po wykonanej usłudze przeprowadzamy szereg testów. Dzięki nim jesteśmy pewni, że koło dwumasowe zostało prawidłowo wyważone, co w przyszłości przekłada się na wysoki komfort użytkowania pojazdu.

 

PHU Avanti
ul. Skrajna 86B, 25-650 Kielce, Poland