close
loading
 

 

Naprawa, regeneracja przekładni kierowniczych oraz maglownic

Przekładnie kierownicze zębatkowe powszechnie nazywane są maglownicami. Te niezbędne są do przełożenia siły rąk na siłę osi skręcającej koła samochodu. To dzięki przekładni kierowniczej możliwe jest skręcenie kół pojazdu w lewo czy w prawo na skutek obrócenia kierownicy. Niesprawna maglownica uniemożliwia bezpieczne prowadzenie auta. Dlatego też, zaraz po rozpoznaniu usterki przekładni kierowniczej należy zdecydować się na jej regenerację.

 

 

regeneracja

Jak rozpoznać usterkę maglownicy?

Kierowca samochodu, dla bezpieczeństwa swojego oraz pasażerów raz na jakiś czas powinien kontrolować stan techniczny pojazdu. Podczas przeglądu samochodu szczególną uwagę należy zwracać na układ kierowniczy. Głównie ze względu na fakt, że wadliwa przekładnia może skutkować utratą kontroli nad prowadzeniem pojazdu. W przypadku usterki maglownicy można zaobserwować wyciek płynu wspomagania kierownicy. Poza tym, na skutek uszkodzenia części może dojść do częściowego lub całkowitego zaniku wspomagania. Często usterki i awarie przekładni kierowniczych charakteryzują się odczuwaniem wyraźnego luzu podczas prowadzenia pojazdu. Na dodatek, w samochodzie z niesprawną maglownicą podczas ruchu kierownicą zazwyczaj słychać charakterystyczne stuki i trzaski. Jazda z wadliwą przekładnią może spowodować blokadę kół lub utratę możliwości skrętu kołami. Ponieważ usterka może być przyczyną poważnego wypadku samochodowego, naprawa maglownic jest koniecznością.

 

Regeneracja przekładni kierowniczej

Najlepszym sposobem na likwidację usterek układu kierowniczego jest regeneracja maglownic. Nasza firma oferuje pełną regenerację przekładni kierowniczych począwszy od diagnostyki pod względem uszkodzeń oraz faktycznego stanu mechanicznego, aż do pełnej regeneracji maglownicy. Przed rozpoczęciem pracy każda część jest dokładnie myta w myjce ciśnieniowo-parowej w celu likwidacji wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Następnie poddajemy ją procesowi piaskowania, aby usunąć starą farbę oraz ślady korozji. Potem następuje precyzyjne szlifowanie listwy znajdującej się wewnątrz maglownicy w celu usunięcia korozji, wżerów oraz innych nierówności. Później tworzona jest całkowicie nowa tuleja ślizgowa do maglownicy, która będzie prowadziła listwę zębatą oraz dobór odpowiednich uszczelniaczy. W kolejnym kroku przeprowadzamy proces galwanizacji w celu zabezpieczenia listwy przed korozją na długie lata pracy.

 

Wymiana czy naprawa przekładni kierowniczych?

Od samego początku istnienia naszego warsztatu naprawa przekładni kierowniczych cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Regeneracja maglownic jest dużo tańsza niż zakup nowych części, więc to dobry sposób na obniżenie kosztów. By każdy z klientów był zadowolony, po zakończeniu regeneracji, każdy element jest sprawdzany przez naszych specjalistów pod kątem szczelności i poprawności działania. Testy wykonujemy przy użyciu profesjonalnych urządzeń. W związku z tym, diagnostyka jest bardzo dokładna. Co ważne, zregenerowane części są odsyłane do naszych klientów dopiero, gdy testy wypadną pozytywnie. Dlatego też, naprawa maglownic w naszym warsztacie jest tak samo bezpieczna jak zakup nowych części.

 

PHU Avanti
ul. Skrajna 86B, 25-650 Kielce, Poland