close
loading
 

 

Naprawa i regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego

Opracowane przez profesora Hermanna sprzęgło hydrokinetyczne, wykorzystywane jest obecnie głównie w automatycznych skrzyniach biegów. Dzięki zastosowaniu tego typu sprzęgła, auto zyskuje między innymi cichą pracę, łagodny rozruch, tłumienie drgań momentu obrotowego oraz płynne przeniesienie momentu obrotowego przez silnik. Niestety, kiedy sprzęgło hydrokinetyczne ulega usterce komfort prowadzenia samochodu jest znacznie obniżony. Dlatego też nie należy zwlekać z jego naprawą.

 

 

regeneracja

Kiedy niezbędna jest naprawa sprzęgła hydrokinetycznego?

Usterka sprzęgła hydrokinetycznego daje charakterystyczne oznaki. W zależności od posiadanej skrzyni biegów, wyczuwalne jest szarpanie i falowanie podczas zmiany skrzyni biegów lub drgania podczas przyspieszania. Kiedy sprzęgło ulega uszkodzeniu, zauważalne może być również przeciąganie biegów, czyli brak płynności przerzucania biegów. Ponadto, podczas awarii bardzo często dochodzi do przegrzewania się skrzyni biegów. Co ważne, o uszkodzeniu sprzęgła hydrokinetycznego mogą świadczyć również zmiennie obroty silnika, a także zwiększone zużycie paliwa. By zachować bezpieczeństwo oraz wygodę prowadzenia samochodu w przypadku tego typu usterki należy bezwzględnie ją usunąć. Jednym z najszybszych sposobów naprawy jest regeneracja sprzęgieł hydrokinetycznych, którą zajmujemy się już od wielu lat.

 

Regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego

Usterka sprzęgła hydrokinetycznego nie wymaga zakupu nowej części. W większości przypadków wystarczy dokonać regeneracji. Nasza firma zajmuje się profesjonalnym serwisem sprzęgieł, co pozwala klientom na oszczędności podczas naprawy samochodu. Pierwszym etapem wykonania regeneracji jest zdjęcie obudowy sprzęgła, następnie wyjęcie wszystkich elementów i dokładne czyszczenie w myjce ciśnieniowej z brudu oraz opiłków metalu. Czyste i osuszone elementy sprzęgła hydrokinetycznego zostają zdiagnozowane w celu określenia stanu awarii. Następnie wszystkie uszkodzone składowe sprzęgła zostają wymienione na nowe. Po wymianie wszystkich wadliwych elementów sprzęgło hydrokinetyczne trafia na stanowisko spawalnicze gdzie zostaje scalone precyzyjnymi spawami. Na dodatek, na samym końcu przeprowadzamy testy sprawdzające, które pozwalają ocenić efekty regeneracji.

 

Wymiana czy regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego?

Naprawa sprzęgła hydrokinetycznego pozwala na dużą oszczędność. Dlatego też, w naszym serwisie usługa ta cieszy się dużą popularnością. Profesjonalizm oraz doświadczenie zachęcają do skorzystania z regeneracji klientów z całej Polski. By zadowolić wszystkich posiadaczy samochodów, świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Aby upewnić się że regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego przebiegła pomyślnie, sprzęgło hydrokinetyczne przechodzi szereg testów, w tym testy zanurzeniowe, które potwierdzają dokładność oraz szczelność wykonanego spawania wszystkich elementów. Kolejnym etapem są testy pomiarowe, podczas których sprawdzamy czy przygotowane sprzęgło posiada odpowiednie wymiary własne. Ostatnim elementem testów jest dynamiczne wyważanie w celu sprawdzenia możliwości wystąpienia drgań oraz innych nieprawidłowości podczas pracy.

 

 

PHU Avanti
ul. Skrajna 86B, 25-650 Kielce, Poland